Támogatás

 

http://www.pcdome.hu/user/blog/2027.jpg
 

Adója 1%-ról Ön rendelkezik!
Kérjük támogassa a Hatvannégy Vármegye Alapítványt.

Adószám: 18467626-1-06

 

szktvlogo_k.png

 

 

 

 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
A mozgalom alapszabálya
A mozgalom alapszabálya : A Havannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom alapszabálya

A Havannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom alapszabálya

hvimpapa  2009.04.27. 19:06

A Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom
alapszabálya

 


 

A Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom
alapszabálya

2002


I. Általános rendelkezések
1. Az egyesület neve: Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom
2. Az egyesület székhelye: Csongrád megye, Ruzsa, Tanya 58. (0223/5 hrsz.)
3. Az egyesület a bírósági nyilvántartásba vétellel jön létre. Tevékenységét jogi személyként végzi, gazdasági tevékenységet elsődlegesen nem végezhet.

II. Az egyesület célkitűzései

1. Az egyesület célja: A Kárpát-medencében élő magyarság önrendelkezési jogainak érvényesítése a nemzetközi kisebbségi és emberi jogok alapján, valamint az első világháborút lezáró trianoni békeszerződés következtében előállt igazságtalanságok bemutatása.
2. Az egyesület feladata, céljának elérése és megvalósítása érdekében:
a) a szülőföldjén kisebbségi létformában élő magyar közösségek jogainak védelme Magyarországon és a nemzetközi fórumokon;
b) a Kárpát-medencében élő magyarságról szóló kiadványok elkészítése;
c) kutatások végzése a cél érdekében;
d) nemzetközi kapcsolatok kiépítése;
e) a folyamatok pénzügyi feltételeinek biztosítása tagdíj, adományok, könyvkiadás, és más ehhez kapcsolódó szakmai vállalkozások útján.
3. Az egyesület célja megvalósítása gazdasági feltételeinek biztosítása érdekében gazdasági-vállalkozási tevékenységet is folytathat.

III. A tagsági viszony keletkezése, megszűnése, a tagok jogi helyzete
1. Az egyesület tagja lehet az a cselekvőképes természetes személy, aki a 14. életévét már betöltötte, de még nem múlt el 35 éves; az egyesület alapszabályát elfogadja, céljaival egyetért; önkéntes tagságát a belépési nyilatkozat kitöltésével kéri. Jogi személy, jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet akkor lehet az egyesület tagja, ha annak céljaival egyetért, az alapszabályt magára - tagjaira - nézve kötelezőnek elismeri, tagfelvételét - a tagság tudtával, a szervezet szabályainak megfelelő formában kinyilvánított és hitelesen dokumentált egyetértésével - belépési nyilatkozat kitöltésével kéri.
2. Nem lehet az egyesület tagja, aki cselekvőképtelen, cselekvőképességet kizáró, vagy korlátozó gondnokság hatálya alatt áll.
3. A tagfelvételről az elnökség dönt. A tagfelvételt elutasító döntés ellen a közgyűléshez lehet fordulni és a közgyűlés a legközelebbi ülésen dönt az ügyben. Az egyesület tagságáról az elnökség tagnyilvántartást vezet. A közgyűlés megtartása szempontjából a közgyűlés kitűzése időpontjában hatályos tagnyilvántartás az irányadó. A közgyűlés kitűzése és megtartása közötti időpontban nincs tagfelvétel.
4. Pártoló és tiszteletbeli tagok
a) az egyesületben pártoló tagságot szerezhet, aki vállalja az egyesület célkitűzéseinek erkölcsi és/vagy anyagi támogatását, de a munkában tevékenyen részt venni nem tud vagy nem akar.
b) tiszteletbeli tag és tiszteletbeli elnöki cím adományozható az egyesület közgyűlése által azon hazai vagy külföldi állampolgárnak, aki a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom céljainak megvalósulásához jelentősen hozzájárult.
5. Az egyesület tagjai jogszabályban és az alapszabályban megállapított tagsági jogviszonyból eredő jogokkal rendelkeznek, illetve kötelezettségnek tartoznak eleget tenni.
a) az egyesület tagjainak jogai: részt vehet az egyesület tevékenységében és rendezvényein; választhat és választható az egyesület tisztviselőjévé, és szerveibe; véleményt nyilváníthat, javaslatot, indítványt tehet; részesülhet az egyesület által nyújtott kedvezményekből; az egyesületben végzett munkájáért díjazásban részesülhet; az egyesület életével kapcsolatban felvilágosításért fordulhat az egyesület ügyintéző és képviselő szerveihez, amelyek harminc napon belül válaszolni kötelesek; a társadalmi szervezet valamely szervének törvénysértő határozatát bármely tag - a tudomására jutástól számított 30 napon belül - a bíróság előtt megtámadhatja.
b) Az egyesület tagjainak kötelességei: tevékenysége során az alapszabályt, valamint az egyesület más szabályzatait és határozatait tartsa be; lehetőség szerint vállaljon részt a szervezeti életből, az egyesület munkájából; vagyoni közreműködés: a tagdíj fizetése, az egyesületi vagyon megóvása.
6. A tagsági viszony megszűnése: az egyesületi tagság megszűnik: halál, jogutód nélküli megszűnés, önkéntes kilépés, törlés, kizárás, az egyesület megszűnése esetén. Az önkéntes kilépést a tag az elnökségnek köteles bejelenteni. Kilépés esetén tagdíj-visszatérítésnek nincs helye. Ha valamely tag alapszabály-ellenes magatartást tanúsít, illetve egyesületi tevékenysége sérti az egyesületet vagy szerveinek döntését, akkor az egyesületből való kizárás kezdeményezhető. A kezdeményezés joga valamennyi érintett tagot külön-külön megilleti, de ha a tagság 10 %-a, de minimum 50 fő erről az elnökséghez írásban kezdeményezést nyújt be, akkor az elnökség 30 napon belül egyszerű többséggel dönt. A kizáró határozat ellen az érintett tag 30 napon belül a Csongrád Megyei Bíróságnál keresetet nyújthat be. A nyilvántartásból törlik azt a tagot, aki (amely) meghalt, illetve jogi személy, valamint jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet esetén megszűnt, végül ha tagdíjfizetési kötelezettségének önhibájából írásbeli felszólítás ellenére nem tett eleget.

IV. A Közgyűlés szervezete és működése
1. Az egyesület legfőbb szerve a tagok összességéből álló közgyűlés.
2. A közgyűlést szükség szerint, de legalább évente össze kell hívni. A közgyűlés az elnökség döntése alapján is összehívható, de közgyűlést kell összehívni a tagok egyharmadának - az okok és a cél megjelölése mellett történő - az elnökséghez intézett írásbeli kérelmére. A közgyűlést az egyesület elnöke legalább 8 nappal megelőzően kiküldött írásbeli meghívóval, a hely és időpont feltüntetésével, valamint a tárgysorozat megjelölésével hívja össze.
3. A közgyűlés akkor határozatképes, ha azon a tagok legalább 50 %-a + 1 fő jelen van.
4. A közgyűlésen minden tagnak - beleértve a jogi személy, illetve jogi személyiséggel nem rendelkező szervezeteket is - egy szavazati joga van.
5. A közgyűlés határozatait a jelenlevők szavazatának egyszerű többségével hozza meg. Szavazategyenlőség esetén a közgyűlés elnökének szavazata dönt. A minősített többséget a jelenlevők kétharmad részének azonos értelmű szavazata jelenti.
6. Ha a szabályszerűen összehívott közgyűlésen a tagok nem jelennek meg a határozatképességhez szükséges számban, 15 napon belül ugyanazon tárgysorozattal újabb közgyűlést kell összehívni. Az eredeti napirendi pontokkal ismételten összehívott közgyűlés a megjelentek létszámára tekintet nélkül határozatképes.
7. Az egyesületi tagok a közgyűlést megelőző ötödik napig bezárólag az elnöknél további napirendi pontok megtárgyalását indítványozhatják.
8. Jogi személy ill. jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet a közgyűlésen hiteles meghatalmazás révén igazolt képviselője által vesz részt. A meghatalmazást a közgyűlés előtt az elnökségen be kell mutatni és azt a közgyűlés jegyzőkönyvéhez mellékelni kell.
9. A közgyűlésről jegyzőkönyvet kell felvenni, aláírják: elnök, jegyzőkönyvvezető, két hitelesítő.
10. A közgyűlés az egyesületet érintő minden kérdésben dönthet, határozatait nyílt szavazás útján hozza.
11. A közgyűlés kizárólagos hatásköre:
a) az elnökség megválasztása a közgyűlés egyszerű szótöbbségével,
b) elnökségi tag visszahívása,
c) tiszteletbeli elnök megválasztása,
d) az alapszabály jóváhagyása, módosítás jóváhagyása,
e) szervezeti és működési szabályzat jóváhagyása, módosítás jóváhagyása,
f) a tagdíj összegének megállapítása,
g) az egyesület évi költségvetésének meghatározása és jóváhagyása, a költségvetési beszámoló megtárgyalása és jóváhagyása,
h) az egyesület más szervezetekkel való egyesülése,
i) az egyesület feloszlatása,
j) az elnökség évi beszámolójának elfogadása.
12. Az alapszabály jóváhagyása, illetve módosítása, az egyesület feloszlatása, más társadalmi szervezettel való egyesülés esetén, a határozathozatalhoz minősített többségre, vagyis a jelenlévő tagok kétharmadának szavazatára van szükség.
V. Az elnökség
1. Az elnökség a közgyűlésnek felelős módon irányítja az egyesület tevékenységét. Az elnökség tevékenységéről évente köteles beszámolni a közgyűlésnek.
2. Az elnökség tagjai: tiszteletbeli elnök, elnök, alelnök vagy alelnökök és az elnökségi tagok. Az elnökségnek 11 tagja van. Az elnökség tagjait a közgyűlés nyílt szavazással választja meg négy évre.
3. Az elnökség tagjai visszahívhatók, ha munkájukat nem megfelelően látják el. A megbízatás a tagsági viszony megszűnése esetén visszavonás nélkül is megszűnik. A visszahívást kezdeményezheti: az elnök, az elnökség szótöbbséggel, a tagság tíz százaléka, de minimum ötven fő.
4. Az elnökség feladatai: a saját tagjai közül nyílt szavazással megválasztja az elnököt, az alelnököt/alelnököket; dönt tagfelvétel ügyében, ideértve a pártoló és tiszteletbeli tagokat is; gondoskodik az egyesület közgyűlése által hozott határozatok végrehajtásáról; a két közgyűlés közötti időben irányítja, szervezi az egyesület tevékenységét; kezeli az egyesület vagyonát; szakbizottságokat hoz létre; dönt kizárásról; elfogadja a tisztségviselők és a szakbizottságok beszámolóit; dönt rendkívüli közgyűlés és elnökségi ülés összehívásáról; dönt és intézkedik minden olyan ügyben, amelyet jogszabály és az alapszabály nem utal a közgyűlés hatáskörébe.
5. Az elnökség üléseit szükség szerint, de legalább havonként tartja. A hatáskörébe tartozó ügyekben szótöbbséggel határoz. Szavazategyenlőség esetén az elnök szavazata dönt.
6. Az elnökség üléseiről jegyzőkönyvet vagy emlékeztetőt kell felvenni, aláírók: jegyzőkönyvvezető és elnök.
7. Az elnökségi tagok egyharmadának az okok és cél megjelölése mellett történő kérelmére az elnökséget össze kell hívni.
8. Az elnökség akkor határozatképes, ha azon az elnökségi tagok legalább ötven százaléka + 1 fő jelen van. Az elnökségi ülésen minden elnökségi tagnak egy szavazati joga van. Szavazategyenlőség esetén az elnök szavazata dönt.
9. Az elnök feladatai: képviseli az egyesületet bíróságok, más hatóságok, társadalmi szervezetek, pártok, harmadik személyek előtt: belföldön és külföldön egyaránt. A képviseleti jogot másra átruházhatja; felelős az egyesület törvényes, az alapszabálynak és az egyesület más szabályzatainak megfelelő működéséért; gondoskodik a közgyűlés, az elnökség által hozott határozatok végrehajtásáról; összehívja a közgyűlést és az elnökséget; elnököl a közgyűlésen, az elnökség ülésein, e jogkörét másra átruházhatja; irányítja az elnökség munkáját; gondoskodik arról, hogy a tagok munkája és a tisztviselők intézkedései a közgyűlés és az elnökség határozataival összhangban legyenek; gyakorolja utalványozási jogkörét; gondoskodik arról, hogy az elnökség munkájáról a közgyűlés előtt beszámoljon; indokolt esetben a tagsági díj fizetés alól felmentést adhat; az alkalmazottak fölött munkáltatói jogokat gyakorol; általános ellenőrzési jogkört gyakorol; amennyiben az egyesület céljai megvalósítása érdekében külföldi utazásra van szükség, meghatározza az utazók személyét és feladatát; a szakbizottságok vezetőinek megbízása; intézkedik minden olyan kérdésben, amelyet a közgyűlés az elnökség hatáskörébe utal, illetve amely nem tartozik a közgyűlés hatáskörébe.
10. Az alelnökök feladatai: az elnök akadályoztatása esetén teljes hatáskörben helyettesíthetik az elnököt, az elnök három hónapot meghaladó akadályoztatása esetén azonban a teljes hatáskörű helyettesítéshez a Közgyűlés hozzájárulása is szükséges.


VI. Területi alapszervezet (tagszervezet)
1. Az egyesület területi alapszervezetet (tagszervezetet) hozhat létre belföldön és külföldön egyaránt.
2. A területi alapszervezet (tagszervezet) mint az egyesület szervezeti egysége jogi személyként csak akkor működhet, ha ennek a törvényben megállapított feltételei biztosítottak, amennyiben önálló ügyintéző és képviseleti szerve van, valamint a működéshez szükséges vagyonnal (önálló költségvetéssel) rendelkezik.


VII. Az egyesület képviselete
1. Az egyesület képviseletére az elnök és az általa az egyesület adott tevékenységi körében képviseleti jogkörrel felruházott elnökségi tagok jogosultak.
2. A vagyonkezeléssel kapcsolatos, valamint az egyesület bankszámlája feletti rendelkezéshez az elnök és az egyik alelnök, akadályoztatásuk esetén az általuk meghatalmazott két elnökségi tag együttes aláírása szükséges.
3. Az egyesület bírósági nyilvántartásba vétele érdekében az egyesület képviselője szabályszerű kérelmet terjeszt az illetékes bíróság elé.


VIII. Az egyesület gazdálkodása
1. Az egyesület gazdálkodását az egyesületekre vonatkozó jogszabályok alapján végzi. Gazdálkodásának alapja az egyesület éves költségvetése, amelyet az egyesület közgyűlése fogad el.
2. Az egyesület vagyona elsősorban a tagok által fizetett tagdíjakból, valamint jogi személyek és jogi személyiséggel nem rendelkező szervezetek felajánlásaiból és hozzájárulásaiból képződik. A tagdíj összegét a közgyűlés állapítja meg. Vagyoni közreműködés lehet még, ajándékozás, önkéntes közcélú munkavégzés, egyéb vagyoni hozzájárulás, befizetés.
3. Az egyesületnek ingó és ingatlan vagyona is lehet, amellyel a jogszabályok keretei között önállóan rendelkezik.
4. Az egyesület vagyona csak egyesületi célokra használható fel. Az egyesület tartozásaiért vagyonával felel. A tagok az egyesület tartozásaiért csak tagdíjuk erejéig felelnek.
5. Az egyesület bevételeit sem közvetlenül, sem közvetve a tagok között pénzben felosztani nem lehet.
6. Az egyesület a hatályos pénzügyi és számviteli szabályok szerint vagyonát bankszámlán tartja nyilván.


IX. Az egyesület megszűnése
1. Megszűnik az egyesület, ha feloszlását vagy másik társadalmi szervezettel való egyesülését a közgyűlés kétharmados szótöbbséggel kimondja; taglétszáma tartósan 10 fő alá csökken; az ügyész megkeresésére a bíróság feloszlatja.
2. A feloszlatás vagy megszűnés esetén az egyesület vagyonának felhasználásáról a közgyűlés dönt, a vonatkozó jogszabályok szerint.


X. Az egyesület felügyelete
1. Az egyesület működése feletti felügyeletet az ügyészség a reá irányadó szabályok szerint gyakorolja. Amennyiben az egyesület működésének törvényessége másként nem biztosítható, az ügyészség bírósághoz fordul.
2. Az egyesületet a székhelye szerint illetékes bíróság, jelen esetben a Csongrád Megyei Bíróság veszi nyilvántartásba. A nyilvántartásba vétel iránti kérelmet az egyesület képviseletére jogosult személy terjeszti elő úgy, hogy a kérelemhez csatolnia kell az egyesület alapszabályát és az ülés hiteles jegyzőkönyvét.
3. Az egyesület tagja, valamint az ügyész által indított perek a Csongrád Megyei Bíróság hatáskörébe tartoznak.
A jelen okiratban nem szabályozott kérdésekre az egyesülésekről szóló 1989. évi II. tv. rendelkezései, valamint a közgyűlési határozatok az irányadók.
Ezt az alapszabályt az egyesület a 2002. február 9. napján összehívott közgyűlésen fogadta el, majd 2002. május 12-én módosította.



Kelt: Csongrád megye, Ruzsa, Tanya 58. (0223/5 hrsz.), 2002. május 12.

 

Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!    *****    Amikor nem tudod mit tegyél és tanácstalan vagy akkor segít az asztrológia. Fordúlj hozzám, segítek. Csak kattints!    *****    Részletes személyiség és sors analízis + 3 éves elõrejelzés, majd idõkorlát nélkül felteheted a kérdéseidet. Nézz be!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, egyszer mindenkinek érdemes belenéznie. Ez csak intelligencia kérdése. Tedd meg Te is. Várlak    *****    Új kínálatunkban te is megtalálhatod legjobb eladó ingatlanok között a megfelelõt Debrecenben. Simonyi ingatlan Gportal